36 Yıllık Periyotlar ile 108 Yıllık Dönem
225
okunma

Enigmatik dönem "gül ve haç teşkilatı"nın dünyada her 108 yılda bir bazı değişimlerin olabilmesi için 3 döneme ayırarak 36 yılda bir topluma bir şeyler unutturulur. 

Örneğin: Kravat takmak; büyük dedelerimiz zamanında olmayan bir alışkanlıktı.

Saç renkleri: Modaya ayak uydurmak...

Bu sistem "yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsanız bildiklerinizi unutun" der. Bildiklerinizi unutmadığınız sürece yenileri gelmez. Ayrıca sistem şunları da söylüyor: örneğin yeni bir din oluşturmak istiyorsanız "İsa var ya, öyle değildi; böyleydi... Musa'da şöyleydi... vs aklımızı karıştırmaya çalışıyorlar. Bazı değerleri zamanla yitirmeye başlıyoruz. 

Örneğin: sizi kredi kartlarına ve onları ödemeye çalışmanıza bağlayıp, alttan başka konular veriyorlar. Sistem devamlı aklımızı yenilemek ve değiştirmek üzerine kurulu... Tuttuğunuz takımın yenilmesi, ilaçlara sarılmanız (ilaç firmaları işin içinde) bu dönemlerde değişiklik gösteriyor. Zihninizi bölüp, tüm bildiklerinizi unutturuyorlar.

Örneğin: Bundan 20 yıl önce Atatürk çok önemli bir değerken şimdi Kemalizm olabiliyor; Müslümanlığa "ılımlı islam" deyip takı takıyor ve aklınızı bölebiliyorlar. 2-3 bilgi verip biz hangisi doğru diye uğraşıp kafa karışıklığı yaşarken; onlar yeni bir bulgu ile (dini yada tarih gibi) dolduruyor ve yeni bir 108 yıl daha başlıyor...

Bunlar Nasıl Besleniyor?

Fikir -> Silah> Yönetme gücü... Burada para hiçbir şeydir.

İnsanlık şuan kaostadır yani kıyamettedir; çünkü en önemli kavramı, inancı yitirmiştir. Bunun tek sebebi de dinlerin başarısızlığıdır: hiç bir din vaaz ettiklerini yapmamıştır; Mutluluk, huzur vs yoktur. Artık neredeyse inancı savunan kimse yok, var ama işleri çok zor. İman sahibi olmak ile inanç sahibi olmak ayrı şeylerdir. 

İnanç her an değişebilir. Örneğin: Bir şeye inanıyorsunuzdur, ona yeni bir şey koyarlar "aa bu daha güzel" dersiniz ama iman: şartsız kabul ettiğiniz bir şeydir. 

Hz Muhammed vefat ettikten çok kısa sürede 3-5 yıl sonra şiilik başladı.neden Hz. Ali'nin dedikleri öne getirildi? Neden hemen kılıçlar çekildi? Arkadan öbürleri gelip Hz.Ali'yi öldürdüler? 

İlk 4 halifenin 3'ü suikaste kurban gitti. 50 senenin içinde devasa bir din Hz.Muhammed gibi bir lider... Sonuç olarak bunu nasıl 50 senenin içine sığdırarak bölmeyi başardık? Bu yüzden insanlık biraz defoludur aslında...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları