Ulusalcıların ve Globalcilerin Savaşı
277
okunma

Önce Işid

Işid harekatı 1920'de başlamıştır. Işid, Daeş, El Kaide vs bunlar hep aynı yerden çıkmıştır. Şu anda da Fetö var... Bu gruplar ve olaylar bu şekilde devam eder ve bitmez... Yani ulusalcılar ve globalcilerden bahsediyoruz bunlar güç savaşlarıdır. Bu savaşların 

1. golü, ikiz kulelerin yok olmasıdır. Bu olayda; globalciler, ulusalcılara, "biz merkezde bir şey istemiyoruz çünkü paranın devleti yoktur, para özgürdür ve nerede isterse orada çalışır; dolayısıyla ticaret merkezlerine, yani ikiz kulelere gerek yok" dediler. İkiz kuleler yok edildi ve para bütün dünyaya dağıldı. 

2. Gol: Brexit anlaşmasıdır sonrasında da Türkiye anlaşmasıdır... 

Brexit konusu: Burada ki en önemli konu ulusalcılar ve globalciler bir şekilde İngiltere'nin Avrupa'ya girmesini istiyorlardı. İngiltere'ye ; "sen truva atı gibi gir, sterlin hiç önemli değil; eğer ki Avrupa'da güç elde edersen sterlin ya da euroyu sen kontrol ettiğin sürece tüm dünyayı kontrol edebilirsin." (şu anda sterlin dünyada geçerli 2. paradır.) Onlar iki şeye itiraz ettiler:

1) Benim para birimim olacak

2) Schengen'e girmeyiz.

İngiltere bunun üzerine çok zengin olmasına rağmen atakta bulunur ama AB için nüfusta yetersiz kalır. Fransa ve Almanya'nın rakamsal üstünlüğü İngiltere'yi döver... 

İngiltere: "ben önemli ülkeyim, bu sisteme girersem sterlin diye bir şey kalmayacak, euro'ya da siz hükmedeceksiniz. Ne yapmalıyım?" derken; küçük bir ortak bulur: Türkiye...

İngilizler: "Biz AB'ye Türkiye ile birlikte girersek, nüfus olarak ta çok oluruz ve o zaman AB'yi ele geçiririz ve küresel en büyük sermayeyi yönetiriz" diye düşündüler. Fakat Almanlar ve Fransızlar "Türkiye giremez" dediler. Amerika ve İngiltere bu karara tepki gösterdi, Amerika'nın bu Truva atı oyununu görmüşlerdi. En son Cameron'un bir açıklaması var: "300 yıl geçse de Türkiye AB'ye giremez!"

Brexit

Brexit'i tetikleyen Almanların kendisidir çünkü Türkiye' yi almayarak İngiltere'nin de dışlanmasını sağladılar. Bu dönemde herkes AB'ye tekrar girebilmek için referandum yapmak istedi. Merkel, Hollanda ile birlikte dedi ki: "Bir daha ne yaparsanız yapın sizi almayız!"

3. Gol: Ulusalcılar ve globalcilerin yeni bir kavgaya ihtiyacı vardı. Türkiye'de bir meydan savaşı yaptılar. Fetö tamamı ile global yapının etkisindeydi. Ulusalcılar ise Türkiye'nin üniter yapısının kalmasını istiyorlardı. 

15 Temmuz'da eğer başarılı olsalardı Türkiye çok hızlı bölünecekti. 

The Economist bir harita yayınladı, bu haritada Vatikan gibi İstanbul bile özerkti, amaçlanan buydu... 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları